sobota 24. ledna 2015

TRAVEL: London


Když koukám, kdy naposledy jsem publikovala příspěvek, docela se stydím. Bohužel ale můj začátek roku je pro mě psychicky náročný: stěhování, škola, rodina, neustálé lítání pro veterině. Takže se omlouvám, ale nešlo jinak. Leden jsem si alespoň zpestřila cestou do Londýna, a tento výlet bych vám chtěla přiblížit a tím vás třeba v něčem inspirovat.                                                                           


Do Londýna jsme jeli na necelé 4 dny. Jelo nás celkem osm, takže hledání ubytování za dobré peníze, v centru a pro tolik lidí bylo celkem náročné. Nakonec jsme vybrali na stránce Expedia hostel Generator se kterým jsme byli velmi spokojeni. Prioritní byla u mě čistota, bílé povlečení a wi-fi. Vše bylo na jedničku. Zabookované jsme měli dva čtyřlůžkové pokoje.

Do Londýna jsme letěli se společnosti Ryanair, kde mě zpáteční letenka vyšla na cca tisícovku. Přiletěli jsme na Londýn Stansted, který je od centra Londýna asi 100km, takže je nutné si zajistit autobus do centra. My jsme měli zarezervovaný minibus od Easyjet. Musím podotknout, že se platí rovnou při rezervaci, takže pokud vám ujede, jízdenka propadá. Něco podobného se stalo nám. U busu musíte být max 5 minut předem, ale jelikož jsme nevychytali čas, přišli jsme asi 3 minuty před odjezdem, prodal řidič jízdenky někomu jinému na místě, takže jsme museli přemlouvat následující EasyJet, aby nás vzal. Nakonec to dobře dopadlo, jen pozor, půl hodiny od odletu nestačí ;)


Do Londýna jsme přijeli kolem poledne, takže jsme šli zařizovat bydlení, které bylo hned v centru nedaleko známé Oxford street a Britského muzea, takže byla výhoda v tom, že jsme nemuseli jezdit tak často metrem nebo autobusem. O to víc jsme ale nachodili kilometrů. 

První den jsme si dali první okruh: Oxford street, Westminster, Buckinghamský palác, Covent garden a zdálky jsme viděli i London Eye.
Druhý den jsme navštívili Camden town a známý pomník Amy Winehouse v její životní velikosti, dále National History museum, ze kterého jsem byla nadšená, protože mě už od malička zajímají přírodní katastrofy a vesmír. Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži i zemětřesení. Odtud jsme prošli Hyde parkem, kde jsme nakrmili veverky, a přez West end, kde mě vyzpovídala kamera (:D)a potom opět na Oxford street, kde jsem si nakoupila nějaké to oblečení a boty.
Třetí den jsme už v 10 hodin museli opustit ubytování a jelikož nám následující den v sedm ráno odlétalo letadlo, nebyly jsme si jistí, zda bychom ho stihli, takže jsme nocovali na Stanstedském letišti, což bylo náročné, ale ve více lidech zábavné. Předtím jsme navštívili Britské museum, zas Oxford street, China town, Trafalgar square, Houses of Parlament (Big ben), také jsme prošli kolem London Eye a přešli Tower bridge.


Shopping
Kvůli nákupům do Londýna jezdí snad všichni. Pokud mátě volný celý den a pevné nervy, doporučuji Oxford street. Najdete tam například: American Apparel, Primark, Urban outfiters, HM, Zaru, Mango, Office shoes, Aldo, Forever 21, River Island, New Look nebo Topshop. Oblečení vyjde levněji a to hlavně ve známém Primarku. Bohužel jsme ale nevychytali libru (37,-Kč), jelikož česká koruna velmi klesla, takže mi přišlo něco dražší než v ČR, ale i tak jsem něco pořídila :) Nakupovat se dá i ve vintage obchodech, kde najdete jedinečné a často i značkové kousky. Několik takových shopů najdete v Camden Town, kde jsem si nakonec nic nekoupila, ale několik kousků se mi líbilo.


Food
Snad na každém rohu v centru Londýna nejdete Pret-a-manger. Tam jsme také často obědvali, protože tam mají i teplé polévky. Jinak jsme nakupovali jídlo v Tescu, kde jsem ve velkém kupovala minikarotky a octové brambůrky (!!!). Dá se také jíst v místních restauracích, Mc Donald, KFC nebo také v China town, kde zaplatíte částku (v přepočtu kolem 500,-) a můžete jíst co chcete. Je to velmi podobné jako u nás Running sushi, jen mi čistota přišla v horším stavu a jídlo nebylo tak dobré. Spíš se nedalo jíst..


Transport for London
Cestovat centrem Londýna můžete například metrem, open-top-busem, taxi nebo pěšky. Cena metra je v porovnání s Prahou velmi přemrštěná - 4,5 liber na jednu osobu. Jízdenka je sice celodenní, ale nesmíte vystoupit z oblasti metra, takže úplně k ničemu :))                                                                        


Zrcadlovku jsem s sebou nebrala, takže jsem fotila jen iphonem, ale i tak se některé fotky povedly :) 
Doufám, že se článek líbil a třeba jsem vás i něčím inspirovala :) třeba výletem na nákupy do Londýna a budu ráda, když mi do komentů napíšete zda jste někdy navštívili Londýn a jak jste nakoupili :)


Find me on:
INSTAGRAM / FACEBOOK / TWITTER / SHOP
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...