pondělí 3. listopadu 2014

COSMETICS: Rimmel review & giveaway


 Nevím, jak vy, ale já hrozně nerada čtu zdlouhavé recenze na kosmetiku. Na druhou stranu ale ráda čtu o kosmetických novinkách na trhu. Dnes to bude o novinkách značky Rimmel, kterou jsem ráda používala, když jsem se začínala líčit (cca kolem 14 let). Dříve to byla jen řasenka, pudr a aknecolor. Pak přišla líčící éra (kolem 14.-15.roku). Patlala jsem na sebe, co se dalo! Barvy make-upu šly totálně mimo mě, snažila jsem se vybírat co nejvíc krycí makeupy, jelikož jsem dost trpěla na akné. Až na to, že mi akné makeupy jen zvýrazňovaly. Teď už jsem snad našla to, co mi sluší a snažím se to s líčením nepřehánět, jen se snažím dbát na to, aby celé líčení vydrželo pokud možno celý den a vypadalo přirozeně.

Sázím na kvalitní kosmetiku, ale někdy (po přečtení kladných recenzí) zajdu do drogerie a nějakou tu levnější kosmetiku vyzkouším. Tento Rimmel balíček mi přišel k recenzování a protože Rimmel myslí i na mé čtenáře, poslal mi i jeden navíc do soutěže. Ale teď už k samotné recenzi :)


Nejdříve bych chtěla zhodnotit oba makeupy.

Lasting Finish (full coverage foundation)
odstín 100 ivory
- tento make-up mi vyhovoval ze všech produktů nejvíce. Krytí je dost silné, vhodné na pleť s žilkami, či jinými nedokonalostmi, které chcete zakrýt. Na pleť se sklonem k akné bych ho moc nedoporučovala (většinou aknózní pleť bývá mastná), jelikož je makeup sám o sobě mastnější a pleť by se hned leskla. Hodí se spíše na sušší typ pleti, je krásně krémový. Výdrž je průměrná, po cca 3 hodinách je nutno přepudrovat.
Odstín vlastním ten nejsvětlejší, který mi maximálně vyhovuje, ale kdo je úplná bledulka, možná by snesl o odstín světlejší, ale od toho jsou už testery, že ;)


Lasting Finish (medium coverage fondation)
010 Light porcelain
- tento makeup se od svého kolegy liší svou krycí schopností - je méně krycí. Svou výdrží a výraznou tekutou strukturou mi dost připomíná drogerkový BB krém, jen o něco méně hydratuje. Jinak bych ho doporučila na mladší, opět sušší pleti. Tento odstín je vhodný pro úplné bledule, protože jak vidíte na fotce výše, tento je o dost světlejší (oba jsou to nejsvětlejší odstíny). To u něj dost oceňuji :)

Lasting Finish Primer
- já primery používám jen na večer, kdy potřebuji aby makeup držel na svém místě co možná nejdéle. Přes den se podkladové báze snažím omezit, protože obsahují velké množství silikonů, které brání pleti dýchat. Jinak můj stálý primer je "slavný" Dermacol, který je můj TOP, takže ho jen tak nějaký neskolí. Tento je fajn, na pleti dobře drží, není parfémovaný a prodlouží výdrž makeupu o cca 2-3 hodiny.


Wonder Full řasenka
- řasenka mě docela zklamala. Nevím, zda to je tím, že jsem zvyklá na klasické kartáčky (ne plastové) nebo tím, že jsem zvyklá na svou Lancome a dlouho jsem jinou ani nevyzkoušela. Tato je pro mě nedostačující tím, že jen zhustí řasy, ale neprodlouží je, což je u mě žádoucí. Plus ale je, že obsahuje arganový olej, takže by mohla pomoci k růstu řas. Kdo má rád přirozené, jemně natočené, zhuštěné řasy, tomu bude určitě vyhovovat. 


A jak jsem slibovala, můžete vyhrát tuto sadu Rimmel. Stačí se jen zúčastnit a splnit klasické podmínky :)

Podmínky soutěže:
1.  být mým pravidelným čtenářem přes GFC a facebook
2. napsat do komentářů svůj email a odpovědět na otázku: Kupujete dekorativní kosmetiku raději v drogerii nebo v parfumerii? A proč?

Budu se těšit na vaše odpovědi :)
Soutěž potrvá týden a vítězi napíšu na uvedený email.


Find me on:
INSTAGRAM / FACEBOOK / TWITTER / SHOP

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...