pátek 20. listopadu 2015

TRAVEL: Vienna tips + video


Jak už asi víte z minulého článku, byla jsem na dva dny v hlavním městě Rakouska, ve Vídni. Takže jsem tu s článkem, kde napíšu mé tipy a rady, kdybyste někdy chtěli Vídeň navštívit. Tak jdeme na to!
Cesta
S přítelem jsme zvolili cestu autobusem. Letadlo se nevyplatí a autobus, kterým jsme jeli byl opravdu fajn. Jízdenky jsme kupovali na stránkách EuroLines (zde). Cena obousměrné jízdenky jízdenky je 995,-Kč s tím, že máte svého spolucestujícího zdarma(1+1). A to by byla škoda tuto výhodu nevyužít, že? Vyjíždělo se z Prahy z ÚAN Florenc v 8:00 a přijelo se do Budapeště do Vídně vib U3 Stat.Erdberg (zastávka metra Erdberg) v 11:55, takže cesta trvala necelé 4 hodiny. Na cestu v autobuse jsme dostali občerstvení a noviny. Výhodou je, že jsme přijeli hned dopoledne (ovšem si můžete vybrat v kolik budete chtít vyjet). Metrem jsme se z Erdbergu dopravili do našeho apartmánu do samotného centra. Cena jízdenky na metro je 2,20 euro. Po Vídni jsme chodili pěšky, protože je celkem malé a vzdálenosti mezi různými památkami se dají zvládnout. Jinak mají jen 5 linek metra a přestupy nejsou vůbec komplikované, takže se tam v pohodě vyznáte.


Ubytování
Nikdy bych asi do Vídně nejela bez zabookovaného bydlení. Takže jsme si ubytování zarezervovali už měsíc před odjezdem a to na booking.com (zde). Můžete si jich tam vybrat spoustu, seřadit podle ceny, hvězdiček, atp. My bydleli hned kousek od Stephansplatz (metro Stephansplatz) v tomto apartmánu, kde jsme měli klid a finančně nevyšlo vůbec draze. Navíc ho pronajímá mladá slečna, která byla moc milá a vyšla nám vstříc. Na pokoji bylo i wi-fi, takže další bod navíc :)

Stravování
Naše ubytování nemělo v ceně stravování, takže jsme jedli tak různě. V centru je plno restaurací a hypermarketů, takže jídlo nebyl vůbec problém. V přepočtu jídlo v obchodech vycházelo o něco více než v ČR, takže pozor, vezměte si s sebou o něco více hotovosti. Jinak o jídlo nebudete mít vůbec nouzi, všude kolem Vás to bude všechno hrozně vonět, takže určitě se neudržíte :) My jsme se jeden večer šli do restaurace na jídlo, a druhý jsme si koupili jídlo na pokoj a užili jsme si klidný večer. 


Nákupy
Jidlo
V tuto dobu tam můžete navštívit i Vánoční trhy, kde si můžete koupit plno různých suvenýrů, sladkostí, svařák, klobásy a další jejich speciality. Musím říct, že jejich sladkosti jsou opravdu vynikající :)
Navštívili jsme plno trhů, kde prodávají všechno. Přes jídlo, zeleninu, ovoce až k oblečení. Trh, který se nám líbil ze všech nejvíc byl Naschmarkt na ulici Linke Wienzeile. Tam byli opravdu milí prodávající a doslova Vám "cpali" jídlo pod nos, abyste ochutnali jejich speciality. Tam jsem také poprvé ochutnala falafel, který nejspíš nebude patřit mezi má oblíbená jídla :D

Móda
Jedním z důvodů proč jsme do Vídně jeli bylo kromě památek i nakupování. Obchody, které mě zajímaly nejvíc byl Brandy Melville, American Apparel, COS, Mango, Zara, Bershka, Forever 21 a také Vero Moda. Nejvíce nakoupíte v Maria Hilfer strasse, kde jsou již zmiňované obchody, restaurace, kavárny a jiné zajímavé obchůdky. Bohužel jsme toho moc za ty dva dny nestihli, takže jsme ani nenavštívili obchodní centrum a procházeli jsme se jen tamníma uličkama. Nedaleko našeho apartmánu byla u Stephansplatz ulice Kärntnerstrasse, na které bylo také plno obchodů jako H&M, Mango, Zara a Forever 21. Také zde najdete Starbucks a další Vídeňské kavárny.


 Jinak jsem natočila i video, na kterém uvidíte několik záběrů z naší cesty do Vídně :) Kvalita není nic moc, ale natáčela jsem telefonem, takže promiňte mi :)


Pokud budete mít nějaké další otázky, určitě mi napište na můj ask, kde vám případné otázky zodpovím.

Byli jste někdy ve Vídni? Chystáte se tam?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...